Apple već sastavlja iPhone 16e u Brazilu dok prebacuje proizvodnju iz Kine
Usred trgovinskog rata između SAD-a i Kine, kompanije poput Apple-a pokušavaju da pronađu načine da izbegnu visoke carine koje je uveo predsednik Tramp na uvoz. Izveštaj ranije ovog meseca otkrio je da Apple, kao deo tih planova, želi da proširi svoju proizvodnju u Brazilu – i sada kompanija već sklapa novi iPhone 16e u toj zemlji.
Kako prenosi MacMagazine, Apple sklapa iPhone 16e u Brazilu od samog početka. Iako se iPhone uređaji već neko vreme sklapaju u Brazilu, kompanija je ranije čekala nekoliko meseci pre nego što bi počela lokalnu proizvodnju najnovijeg modela. Sada, čini se, to više nije slučaj.
Kupci koji su kupili iPhone 16e u Brazilu primetili su oznaku „Sastavljeno u Brazilu – Brazilska industrija“ na kutiji. Ovo potvrđuje i Apple na svojoj brazilskoj online prodavnici, jer URL za kupovinu iPhone-a 16e sadrži oznaku modela koja se završava sa “BR/A”, što označava proizvode sastavljene u Brazilu. iPhone uređaji uvezeni iz drugih zemalja označeni su sa “BE/A”.
Dokumenti brazilske agencije za telekomunikacije Anatel potvrđuju da se iPhone 16e sklapa u Brazilu, Kini i Indiji. U Brazilu, iPhone 16e košta oko 890 dolara, ali se već može pronaći kod maloprodajnih prodavaca po ceni od oko 670 dolara, što je verovatno rezultat poreskih olakšica za lokalnu proizvodnju. U SAD-u, početna cena telefona iznosi 600 dolara.
Prema najnovijem izveštaju, Apple razmatra proširenje kapaciteta svojih postrojenja u Brazilu u partnerstvu sa Foxconn-om kako bi izbegao američke carine na uvoz iPhone-a. Iako je američka vlada najavila određena izuzeća od novih Trampovih tarifa, jedan nedavni dokument Bele kuće sugeriše da bi Kina mogla biti pogođena carinama i do 245%. Ne iznenađuje da je i Kina uzvratila povećanjem carina na američke proizvode.
Proizvodi iz Brazila, s druge strane, pogođeni su samo 10% carinom, pa Apple veruje da može isplativije da uvozi iPhone uređaje iz Brazila, umesto iz Kine. Navodno je Apple čak slao više aviona sa iPhone-ima i drugim proizvodima iz Indije i Kine pre nego što su nove carine stupile na snagu.
IT vesti
Dobrodošli na platformu „Globalni medijski internet pregledač“sedmasila.com
Platforma Sedma Sila je velika online baza newspaper medija iz celog
sveta sa tendecijom konstantnog rasta. Projekat je pokrenut u Srbiji
2016 godine od strane nekolicine kreativnih i ambicioznih ljudi.
Platforma je na web-u dostupna za sve korisnike internet mreže od
Septembra 2020 godine. Stalno radimo na razvoju i i unapređenju
jedinstvenog univerzalnog modula koji će biti zajednički za sve online
newspaper medije. Trenutno na World Wide Web ne postoji javno dostupna
kompletna baza svih medija, uređena tako da korisnicima pruži
jednostavan izbor i brz pristup. Vezano za medije, Google, Facebook i
ostali pretraživaći nude drugačiji concep baze u odnosu na Sedma Sila.
Stalno radimo na poboljšanju funkcionalnosti i dizajniranju platforme.
Naša Misija je da medijske informacije dostupne na Webu, prikupimo,
kategorijski uredimo i prezentujemo korinicima kroz „Novi Internet
Concept“.
Nismo zadovoljni onim što smo uradili. To nas pokreće da nastavimo sa
usavršavanjem projekta.